Moda Deniz Kulübü’nde düğün : Ceren & Berk

Moda Deniz Kulübü, bir yaz düğünü için harika bir deniz kenarı düğün mekanı. Mekanın anlaşmalı olduğu bir fotoğraf firması olmasına rağmen, Ceren ve Berk bu güzel Moda Deniz Kulübü düğün hikayesini fotoğraflamam için beni tercih ettiler (bunun nasıl olabildiği konusunda açıklamayı yazının sonunda bulabilirsiniz).

Düğünden önce çift ile şurada fotoğraflarını görebileceğiniz keyifli save-the-date çekimlerini yapmıştık. Düğünleri de aynı oranda keyifliydi. Ayrıca düğünden sonra çılgın afterparty’yi fotoğraflamaya devam ettim.

Günün sabahında, düğün hazırlıkları için DoubleTree Hotel Moda‘da buluştuk. Moda Deniz Kulübü’nde hazırlıklar için uygun bir oda yoktu. O yüzden DoubleTree, düğün mekanına yakınlığı nedeniyle hazırlıklar için çok akıllıca bir seçimdi.

Moda Deniz Kulubu Dugun-1318612 Moda Deniz Kulubu Wedding

Düğün mekanı uygun değilse hazırlıkları mekana yakın bir otelde yapmak, benim de çiftlere önerdiğim bir yöntem. Hatta, düğünleri daha keyifli hale getirecek fikirleri derlediğim e-kitapta buna da yer verdim. Siz de kendi düğününüz için, kolay uygulanabilir ve benzersiz fikirleri okumak isterseniz, bu ücretsiz e-kitapçığa ulaşmak için bu linke tıklayabilirsiniz.

Düğün hikayesine devam edelim. Gelin ve damat, oteldeki hazırlıklarını farklı odalarda yaptılar.

Moda Deniz Kulubu wedding: bride in front of wall art Moda Deniz Kulubu wedding

DoubleTree Hilton Moda düğün hazırlıkları: Gelinliğin altına oturmuş gelin

DoubleTree Hilton Moda düğün hazırlıkları: telefonda konuşan yansımalar

DoubleTree Hilton Moda düğün hazırlıkları: odaya ayna getiriliyor DoubleTree Hilton Moda düğün hazırlıkları: gelinliğin giyilmesi

Daha önce Berk ile Zeynep ve Orçun’un düğününde tanışmıştım. Orçun’un sağdıçlarından biriydi.

DoubleTree Hilton Moda düğün hazırlıkları: damat DoubleTree Hilton Moda düğün hazırlıkları: damadın papyonu takılıyor DoubleTree Hilton Moda düğün hazırlıkları: damada babasının bakışı DoubleTree Hilton Moda düğün öncesi ilk bakış DoubleTree Hilton Moda düğün öncesi ilk karşılaşma DoubleTree Hilton Moda düğün odada aile fotoğrafları DoubleTree Hilton Moda düğün öncesi şampanyalar patlatılıyor DoubleTree Hilton Moda geline hediyeler

Çift otelde düğün hazırlıklarını tamamladıktan sonra, asıl düğün mekanı olan Moda Deniz Klübü‘ne çok kısa bir yolculuk yaptılar. Mekanda nikah hazırlıkları neredeyse tamamlanmıştı. Misafirler gelene kadar çift ve yakın arkadaşları, geniş gelin odasında bir miktar beklediler.

Moda Deniz Kulübü gelin odasında gelin ve arkadaşları

Moda Deniz Kulübü düğün mekanı Moda Deniz Kulübü düğün: platform ve tak Moda Deniz Kulübü düğün: lounge koltukları Moda Deniz Kulübü düğün masa süsleri Moda Deniz Kulübü düğün: davetliler için hediyeler Moda Deniz Kulübü düğün detayları

Nikahın ardından çiftin arkadaşları tarafından hazırlanan sürpriz bir slideshow’u artık evli olan çiftle birlikte izledik.

Moda Deniz Kulübü düğün: çiftin gelişi Moda Deniz Kulübü düğün: ilk dans Moda Deniz Kulübü düğün: çift barkovizyon izliyorafter party at Moda Deniz Club wedding preparing for the afterparty at Moda Deniz Club wedding

Afterparty oldukça eğlenceliydi. O kadar çok dans edildi ki, herkes yorgunluktan yere serildi. İşte bu da kanıtı 🙂Moda Deniz Kulübü düğün afterparty eğlence Moda Deniz Kulübü afterparty: gelin ve damat yerde

İstanbul’daki bir çok düğün mekanı gibi, Moda Deniz Kulübü’nün de anlaşmalı olduğu bir fotoğraf firması vardı. Çiftin mekan ile imzaladığı sözleşmede, bu anlaşmalı firma ile çalışılması gerektiği yazıyordu. Peki Ceren ve Berk benimle nasıl çalışabildi?

Anlaşmalı firmayla çalışma zorunluluğunuz, sadece masa fotoğraflarının çekilmesi kapsamında oluyor. Mekan fotoğrafçıları bazen aksini iddia etseler de, siz gün boyunca yapılan düğün hikayesi konusunda beğendiğiniz başka bir fotoğrafçı ile çalışmakta serbestsiniz. Bu konuda daha detaylı açıklamayı okumak için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Ceren ve Berk de, sadece masa fotoğrafları, aktüel kamera ve benzeri hizmetler için mekan fotoğrafçısı ile çalıştı. Tüm gün düğün hikayesini ve after party’yi benim fotoğraflamamı tercih ettiler.

Peki siz düğün fotoğrafçınıza nasıl karar vereceksiniz? Sizin için en doğru fotoğrafçıyı nasıl ve nerede bulacağınız, ve nelere dikkat edeceğiniz konusunda hazırladığım detaylı rehberi incelemenizi öneririm.

PREVIOUS POST
NEXT POST
TYPE & HIT ENTER