Casa Lavanda’da düğün : Swetlana & Kutay

Swetlana ve Kutay, aslında nikahlarını yaşadıkları ülke olan Almanya’da gerçekleştirmişti. Ancak İstanbul’da da, yurt dışından gelen davetlileriyle birlikte bir düğün eğlencesi yapmak istiyorlardı. Şehrin gürültüsünden uzakta, doğayla barışık harika ortamıyla Casa Lavanda düğün mekanı olarak ilk tercihleriydi. Düğün günlerini fotoğraflamak için onlara katıldığımda, aile ve arkadaşlarıyla bu güzel sabahın keyfini çıkarıyordu.

Bu duygu dolu düğünde hazırlıklardan gecenin sonuna kadar çektiğim fotoğraflardan küçük bir seçkiyi aşağıda paylaşıyorum. Fotoğrafların altında bu düğün hikayesinin devamını bulacaksınız.

geline makyaj yapılıyor gelin makyajı yapılıyor düğün öncesinde damat enerji depoluyor gelinin kardeşi makyaj yapılışını izliyor gelin tacını deniyor Casa Lavanda düğün öncesi gelin tacı takılıyor gelinin arkadaşlarının duygusal heyecanı casa lavandada gelin ve damat Casa Lavanda düğün pozları sırasında gelin duygulanıyor düğün oturma planı için yer gösterme etiketleri Casa Lavanda düğün kilise düzeni casa lavanda düğün ortamı casa lavanda temsili nikah düğünde dilek taşı vazoya atılıyor Casa Lavanda düğününde dekor Casa Lavanda düğün yemeği Casa Lavanda düğün dekoru gelin ve damadın arkadaşı düğün konuşmasını yapıyor gelin ve damat kendileri hakkındaki konuşmaları dinliyor casa lavanda kır düğünü

Swetlana kısa saçlı bir gelin olmasının avantajını kullanarak, saçını kendisi yaptı. Makyajını ise kız kardeşi ve arkadaşının hünerli ellerine bıraktı. Hazırlıklar sırasında Kutay zaman zaman odayı ziyaret ederek gelişmeleri izledi. Gelin ve damat hazırlıkları bitince de mekanın huzurlu ve geniş bahçesinde çift ve aile fotoğraflarını çektik.

Casa Lavanda düğün için gerçekten harika bir ortam sunuyor. O gün de otelde, yurt dışındaki düğünlerde karşılaştığım gibi bir atmosfer vardı. Bu duruma, mekanın sahibi Feryal Hanım ve ekibinin düzenlediği harika düğün dekorunun da etkisi büyüktü.

Kokteylin ardından, davetliler düğün alanına davet edildiler. Çift kilise düzeni ile hazırlanmış nikah alanına gelirken, giriş müziği olarak Samanyolu, Enbe Orkestrsı’nın yorumuyla fonda çalıyordu. Temsili nikah töreninde çift birbirlerine yeminlerini ederken, hem kendileri hem de davetliler gözlerinin dolmasına engel olamadılar. (İtiraf edeyim benim de gözlerim doldu:) ) Temsili nikahın ana dili Almanca idi, ancak 3 yakın arkadaşları, söylenen sözleri davetliler için İngilizce, Türkçe ve Rusça’ya da çevirmekle görevliydi.

Düğündeki ilham verici başka bir fikir de, anı defteri yerine kullanılan dilek taşlarıydı. Davetliler çift için dileklerini kendilerine verilen küçük taşlara yazacak, ve bir vazonun içine atacaklardı. Nikah sırasında bu uygulama, Swetlana’nın kardeşi Milla tarafından, tüm davetlilerin duyacağı şekilde anons edildi. Anons ederken de, yine tüm davetlilerin görüp örnek alabilmeleri için, kendi yazdığı ilk dilek taşını vazoya attı.

Temsili nikah sonrasında davetliler yemek alanına geçtiler. Yemek sırasında çiftin bazı yakın arkadaşları mikrofon başına geçip, önceden hazırladıkları konuşmalarını yaptılar. Gecenin devamı ise müzik, dans, ve bolca eğlence ile geçti.

TAGS:

ÖNCEKİ YAZI
SONRAKİ YAZI

Bu yazıda en çok ilginizi çeken şey ne oldu?

TYPE & HIT ENTER