Ermeni Kilisesi’nde nikah, Sait Halim Paşa’da düğün

Linda ve Daron okul yıllarından bu yana tanışıyorlardı. Bir dönem sevgili olmuşlar, ancak sonrasında ayrılmış ve uzun süre karşılaşmamışlardı.

Aradan yıllar geçtikten sonra, Linda Beşiktaş’ta yürürken uzaktan Daron’u görmüş, aynı akşam bir selam vermiş olmak için Daron’a mesaj atmıştı. İlişkiyi küllerinden yeniden doğuran kıvılcım işte o gün, Beşiktaş’ta çakmıştı 🙂

Linda ve Daron, güzel bir yaz gününde, Beyoğlu’ndaki Üç Horan Ermeni Kilisesi’nde nikah, akşamında ise Sait Halim Paşa Yalısı’nda düğün yaptılar. Bu güzel günün ve şık düğünün hikayesini fotoğraflarla tekrar yaşayalım.

Gelin hazırlıkları

gelin annesinin hazırlıklarını izliyor

Sabah Linda, aile evinde, annesi ve kız kardeşiyle birlikte hazırlandı. Hazırlıklar sırasında evde duygusal anlar da yaşandı. Evden çıkma vakti geldiğinde Linda ve ailesi gözyaşlarını tutamadılar.

gelin ve kız kardeşi gelin evinde duygusal dakikalar gelin evden ayrılıyor ermeni gelin ve arabanın camdan yansıyan ailesi

Üç Horan Ermeni Kilisesi’nde nikah

Linda nikah için Üç Horan Kilisesi’ne misafirlerden önce geldi ve bekleme odasına geçti. Bekleme odasında heyecanlı bir karmaşa yaşanıyordu. Aileler ve arkadaşlar, Linda’yı düğünden önce görmek için odaya geliyor, gelmişken kendi hazırlıklarını son dokunuşlarla tamamlıyorlardı.

Daron kilisede, Linda’yı gelinlikler içinde ilk kez görmeyi beklerken, gözlerini kapıdan ayıramıyordu. Kiliseye girerken Linda’ya dayısı eşlik etti, ve Daron’a teslim etti. Çift davetlilerin arasından birlikte yürüdüler, ve Ermeni geleneklerine uygun bir bir nikah seremonisiyle evlendiler.

kilise düğününde damat damat kilisede gelini bekliyor gelin kiliseye geliyor ermeni kilise düğünü ermeni kilise düğünü ermeni kilise nikah

Sait Halim Paşa Yalısı’nda düğün

Nikahın ardından, kiliseden ayrılıp, düğünün yapılacağı mekana geçtiler. Sait Halim Paşa Yalısı düğün için süslenmişti. Düğün mekanının hazırlanması konusunda La Bonbonniere harika bir iş çıkarmıştı. Gece boyunca Es Music‘ten Sarven Bey’in müzikleri sayesinde dans pistinde coşku eksik olmadı. Eğlence after party ile devam etti.

sait halim paşa düğün sait halim paşa düğün sait halim paşa düğün sait halim paşa düğün sait halim paşa düğünü pasta kesimisait halim paşa düğün düğün after party Linda ve Daron, hep böyle mutlu olun, birbirinizi üzmeyin, ihmal etmeyin olur mu? 🙂

Eğer siz, ya da bir yakınızın kilise düğünü yapmayı planlıyorsa, yardımcı olmaktan mutluluk duyarım. Çalışma şeklimi şu sayfada inceleyebilir, ya da evlenecek olan arkadaşınıza linki paylaşabilirsiniz.

TAGS:

ÖNCEKİ YAZI
SONRAKİ YAZI

Bu yazıda en çok ilginizi çeken şey ne oldu?

TYPE & HIT ENTER