Düğün Fotoğrafçısı

Kendi düğün fotoğraflarına yıllar sonra baktığında neyi hatırlamayı tercih edersin? Fotoğrafçıyla geçirdiğin zamanı mı, yoksa senin için asıl önemli olan anları mı? Düğün fotoğrafların, senin düğününü, düğün günü boyunca yaşadıklarını ve hissettiklerini anlatsın. Fotoğraflara baktığınızda aynı heyecanı, aynı coşkuyu, aynı mutluluk gözyaşlarını tekrar hisset. Sen ve müstakbel eşin, düğün gününüzü kendi istediğiniz gibi yaşayın, ben sizin en değerli anlarınızı ölümsüzleştireyim. Ben Erkin, uluslararası ödüllü bir düğün fotoğrafçısıyım. Düğün günü boyunca doğal, anlamlı, duygu dolu fotoğraflarını çekiyorum. Bu sayfada, çektiğim düğün fotoğraflarından örnekleri, ve çalışma şeklim hakkında bilgileri bulabilirsin.   ilk dans düğün fotoğrafçısı

Düğün hikayesi

Gün boyu çekeceğim düğün hikayesi fotoğrafları, seneler sonra bile gözlerinin dolmasına sebep olacak, sana o günü tekrar yaşıyormuş gibi hissettirecek.

Düğün videosu

Düğün gününü keyifle hatırlatan kısa film. Harika bir atmosferle bezenmiş düğün videon, her izlediğinde seni o güne götürecek.

Save the date çekimi

Düğün tarihini sevdiklerine duyurmanın en güzel yolu. Yalnızca ikinize ayırdığım bir günde, sadece fotoğraf çekimi değil, günübirlik bir deneyim.

tüm gün düğün hikayesi fotoğrafları

Tüm Gün Düğün Fotoğrafçısı

İster bir destinasyon düğünü yap, ister sadece bir nikah ile evlen, farketmez. Evleneceğin gün, diğer hiç bir güne benzemeyecek. O gün sevinci, coşkuyu, hüznü, heyecanı, kısacası onlarca farklı duyguyu bir arada yaşayacaksın. Hayatının başka hiç bir döneminde, bu kadar farklı duyguları aynı günde yaşamıyorsun. İşte bu yüzden, düğünün ne kadar sade ya da ne kadar şık olursa olsun, gün boyu çekilecek belgesel düğün fotoğraflarının değeri yıllar geçtikçe artacak. Düğününde bir belgesel düğün fotoğrafçısı ile çalışmanın avantajlarını açıkladığım yazıya şu sayfada ulaşabilirsin. ödüllü düğün fotoğrafçısı

Ödüllü Düğün Fotoğrafçısı

Düğünlerde çektiğim fotoğraflarla 30’dan fazla uluslararası ödül aldım. 2020 senesinde WPJA tarafından “Top 20 wedding photographer in Europe” listesinde gösteriliyorum.

Senin düğün fotoğraflarını da aynı özen ve aynı sıra dışı bakış açısı ile fotoğraflayacağım. Kim bilir, belki senin de ödüllere layık düğün fotoğrafların olacak 🙂

Çektiğim Fotoğrafladan Örnekler


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in E:\WebSites\erkinagsaran.com\httpdocs\wp-content\viewcache\b740176ec022e443c6a42eeaf1ca0296 on line 33

Senin düğününde de seni ve o güzel günü anlatacak fotoğraflarını çekmemi ister misin? O halde öncelikle düğün tarihindeki müsaitliğimi öğrenerek başlayabilirsin.

Çiftlerimden Gelenler

Gelin ve damat birbirinie yazdıkları mektupları okuyor “Bizim için en önemli hatıralarımızı düğünden sonra dahi yakalayıp hikaye anlatır gibi tekrar gözlerimizin önüne serdi. Düğünümüzü bir daha yaşattı.”

Merve & Bülent

Bride and family “… It was incredible how natural people were in the pictures and how Erkin captured all those emotional moments by being ‘invisible’ among us.”

Karina & Alper

“Fotoğrafların hepsi birbirinden zarif ve güzel, albümümüz olağanüstü şık! Alelade bir fotoğraf albümünden çok, neredeyse bir kitap hazırladı Erkin bize.”

Ayşegül & Şafak

Gün Boyu Düğün Fotoğraflarına Yaklaşımım

Klasik düğün fotoğraflarından farklı olarak, belgesel ağırlıklı bir düğün fotoğrafçılığı tarzım olduğunu söyleyebilirim. Zorlama gülüşleri değil, en doğal kahkahaları ömür boyu kalıcı kılıyorum.

Düğün gününde mutluluğunu ve heyecanını en saf haliyle, olduğundan farklı göstermeye çalışmadan fotoğraflamaya odaklanıyorum.

Senin için çektiğim fotoğraflardan öncelikle ben kendim memnun olmalıyım. Fotoğraflara baktığımda senin düğün hikayeni hatırlamalı, senin fotoğraflarına bakmaya doyamamalıyım. Size hazırladığım albümün sayfalarını çevirirken gözlerim dolmalı ki, senin de yıllar boyu o günü aynı heyecanla anmanızı sağlayacağımı bileyim.

Bunu sağlamak için, düğün günü boyunca, günün her aşamasında aynı özen ve motivasyonla fotoğraf çekiyorum.

Hazırlıklar Sırasında Fotoğraf Çekimi

En sade nikah törenlerinde bile, günün önemli bir kısmı hazırlıklarla geçiyor. Düğünün sahne arkası sayılabilecek bu kısımda, aslında günün en duygu dolu hikayeleri yaşanıyor. Güzel bir kadından harika bir geline dönüşmen, sana destek olmaya gelen arkadaşlarınla geçirdiğin eğlenceli dakikalar, evden çıkış sırasında ailenle yaşadığın tatlı hüzün, hep bu ilk saatlerde yaşanıyor. Bu yüzden ben de günün fotoğraflarını çekmeye hazırlıklar sırasında başlıyorum. Alışılmış hazırlık fotoğraflarını değil, düğün hikayenin girişini oluşturacak estetik ve anlamlı fotoğrafları bu kısımda yakalıyorum. Üstelik sadece senin değil, arkadaşlarının ve sevimli yardımcılarının da hazırlıkları objektifime takılıyor. düğün hazırlıkları düğün hazırlıkları

Nikah Fotoğrafları

Ülkemizde nikahlar genelde 5 dakikalık bürokratik prosedürler şeklinde kıyıldığı için, arkasında herhangi bir hikaye olmadığı sanılıyor. Oysa senin en çok heyecanlandığın, ailenin en çok duygulandığı anlar, imzayı attığın dakikalar. Nikah sırasında çektiğim fotoğraflarda sadece size ve imzalarınıza odaklanmıyorum. Nikah anında davetliler arasındaki diğer hikayeleri de kovalıyorum. Genelde bu fotoğraflardan, senin yaşanırken farkında bile olmadığın olağanüstü kareler çıkıyor. nikah fotoğraflarıkilise nikahı fotoğrafları

Gelin-Damat Fotoğrafları

Ülkemizde “dış çekim” adıyla beilinen gelin-damat fotoğrafları, düğünlerin olmazsa olmazı. Poz vermeyi en sevmeyen gelinlerin bile en az bir kaç tane pozlu fotoğrafa ihtiyacı oluyor. Aslınada dış çekim, düğün fotoğrafçılığının en kolay kısmı. Ama çift açısından da günün en zor kısımlarından biri 🙂 O yüzden, eğer poz vermekten hoşlanmıyorsan, bu çekimi düğün gününde hızlıca tamamlayabiliyoruz. Ama eğer bol bol pozlu fotoğrafın olsun istiyorsan, ve düğün günü fazla vaktin yoksa, dış çekimi farklı bir tarihte,  kendimizi kısıtlamadan gerçekleştirebiliyoruz. Sonuçta, ister 15 dakikalık kısa bir çekim olsun, ister 2 saatlik bir seans, gurur duyacağın sade düğün pozların oluyor. gelin damat fotoğraflarıdış çekim fotoğrafları

Düğün ve After Party Fotoğrafları

Her güzel hikayenin güzel ve etkili bir sonuç bölümü olmalı. Günün anlam ve önemini kutladığın dakikalar bunlar. Belki düğün günü boyunca yaşadığın heyecanı dans pistinde atmak istiyorsun. Belki de sadece aile arasında organize ettiğin samimi bir yemek ortamında günü sonlandıracaksın. Her iki durumda da, düğün günü hikayenin finalini fotoğraflamak ve ölümsüzleştirmek için senin yanında oluyorum. Yine sadece seni ve yeni eşini değil, seninle birlikte mutluluğunu paylaşmaya gelen davetlilerinin hikayelerini kovalamaya devam ediyorum. after party düğün fotoğrafları düğün konuşmaları

Düğün günü boyunca sürdürdüğüm bu çalışma tarzı sana da mantıklı ve cazip geldi mi? Aynısını senin düğünün için de yapmayı çok isterim. İlk olarak bana düğün tarihini bildirirsen, müsaitliğimi kontrol ederek başlayalım.

Benim Hikayem

Günün birinde düğün fotoğrafçısı olacağımı söyleselerdi inanmazdım. Çünkü eskiden bildiğimiz düğün fotoğraflarında çiftler, saatler boyu bir düğün fotoğrafçısının karşısında yapmacık pozlar veriyorlardı. Ve ben bu pozları hiç içten bulmuyordum.

Benim düğün fotoğraflarım da aynı şekilde çekildi. O zaman da çekimlerde ne kadar kasıldığımı hatırlıyorum. Çünkü her ne kadar “çok güzel” olsalar da, ne gerçek “biz”i, ne sevgimizi, ne de düğünümüzle ilgili birşeyi anlatıyordu o pozlar. Bizden önce binlerce çiftin gittiği yerlere gitmiş, onbinlerce kere verdikleri, sevimli ama anlamsız pozları vermiştik.

“Neden böyle olmak zorunda” diye düşündüm. Elbette düğün gününde fotoğraf çektirmek gerekli, ancak bu fotoğraflar daha anlamlı, daha kalıcı olamaz mı?

İşte bu fikirden hareketle, düğünleri belgesel yaklaşımla ölümsüzleştiren bir düğün fotoğrafçısı olmaya karar verdim. Anlamlı, doğal ve sade düğün fotoğrafları arayan çiftlere, arayıp da bulamadıkları, en içtenlikle çekilmiş fotoğrafları vermek için. Anlamını ve güzelliği asla kaybetmeyecek, yıllar sonra bile onları tekrar içine çekip alacak fotoğraflar sunmak için.

Bir düğün fotoğrafçısı olarak misyonum;

  • Sizin için, zamanın etkilerine meydan okuyan, duygu ve anlara odaklanan fotoğraflar üretmek
  • Fotoğraflar aracılığıyla yıllar sonra bile size, birbirinize karşı olan ilk günkü hislerinizi hatırlatabilmek
  • Düğün gününüzdeki duyguları tekrar yaşamanıza, ve gelecek nesillerinize doğru şekilde anlatmanıza yardımcı olmak.

Sıkça Sorulan Sorular

Düğün gününde kaç saat boyunca bizimle oluyorsun?

Düğün çekimlerinde bütün günümü çiftime ayırıyorum. Çekimlerin başlangıç ve bitiş saatine koordinasyon toplantısında birlikte karar veriyoruz. Bazı çiftlerimin düğün günlerine kahvaltıda katıldığımı, bazı çiftlerimin düğününden ise after party'nin sonunda ayrıldığımı söyleyebilirim.

Düğün günü fazla zamanımız yok, üstelik poz vermeyi de çok sevmiyoruz. Tüm gün nasıl fotoğraf çektireceğiz?

Sizi bütün gün fotoğraflıyorum, ama bunun için bana fazla ayırmanız ya da poz vermeniz gerektiğini düşünme. O gün hiç fotoğrafınız çekilmiyor olsa her ne yapacaksanız, ben fotoğraf çekerken de aynısını yapacaksınız. Fotoğrafları belgesel tarzda, size müdahale etmeden çekeceğim. Sen planını sadece o günün keyfini çıkarmak üzerine yap, ben de bu keyfi fotoğraflayayım.

Yani hiç pozlu fotoğrafımız olmayacak mı?

Elbette olacak. Ancak pozlar önceliğimiz değil. İşin aslı, pozlu fotoğraflar işin kolay kısmı. Eğer o gün zamanımız olursa, ve eğer poz vermek istersen, saatler boyunca pozlu fotoğraf çekebiliriz. Ama çoğu çiftim için pozlu fotoğraflara 30 dakika ayırmak yeterli oluyor. Günün geri kalanında size hiç müdahale etmeden, sizi ve düğününüzü fotoğraflıyorum.

Pozlu çekimlerimizi düğünden farklı bir tarihte yapabilir miyiz?

Elbette yapabiliriz. Düğün gününün doğal keyfinden çalmak istemeyen, ama aynı zamanda bol bol pozlu fotoğraf da çektirmek isteyen çiftlerime bu yöntemi öneriyorum. Bu sayede zaman ve mekan konusunda esnek olabiliyoruz.

Ancak dış çekimi farklı bir tarihte de yapsak, düğün gününün fotoğraflanması gerektiğini unutma. Çünkü yıllar sonra hatırlamak isteyeceğiniz şey, bana nerede nasıl poz verdiğin değil, düğününüzün kendisi. Hem tüm gün düğün fotoğraflarını çekip, hem de farklı bir gün dış çekim yapmak mümkün.

Düğün mekanımızın anlaşmalı bir fotoğrafçısı olması seninle çalışmamıza engel olur mu?

Mekanınızın fotoğrafçısı olması aslında iyi haber. Bazı misafirlerin o gece basılı fotoğraf satın almak isteyecek. Bu ihtiyacı karşılayacak bir ekibin olması, benim daha serbest çalışabilmem ve senin istediğin gibi fotoğraflar çekebilmem için fırsat yaratıyor. Mekanların anlaşmalı fotoğrafçıları, aslında senin değil, misafirlerinin fotoğrafçısı olarak görev yapıyorlar. Ben de onlarla uyum içinde çalışabiliyorum.

Düğün klibi / kısa film tarzı çalışman da var mı? Ya da kendi düğün videographer'ımızı getirebilir miyiz?

Hizmetlerim arasında düğün videosu da var. Eğer video dahil bir servis tercih edersen, videographer arkadaşım da gün boyu bizimle oluyor ve benimle aynı yaklaşımla video çekimini gerçekleştiriyor (Örnek kısa film çalışmalarımı blogumda ya da Vimeo sayfamda görebilirsiniz) Alternatif olarak, kendi tercih edeceğin bir video ekibiyle çalışmak isteyebilirsin. Bu durumda onlarla da uyum içinde çalışabiliyorum.

Düğün Tarihindeki Müsaitliğimi Öğren

Fotoğrafları inceledin mi? Çektiğim fotoğraflar ve bakış açım seni de heyecanlandırdı mı? Öyleyse tanışalım.

Forma ne zaman, nerede ve nasıl bir düğün planladığını yazmayı unutma. İlk fırsatta sana dönüş yapacağım.

Formu gönderdikten sonra ne olacak? Formun bana ulaştıktan sonra 24 saat içinde, bazen çok daha kısa sürede, sana mutlaka dönüş yapacağım. Bu aşamada sana en iyi şekilde yardımcı olabileceğim iletişim aracının telefon olduğunu düşünüyorum, o yüzden benden bir telefon bekleyebilirsin. Eğer telefon ile ulaşılmayı istemiyorsan, tercih ettiğin iletişim yöntemini formun mesaj kısmında belirtebilirsin.

TYPE & HIT ENTER