Giritli’de nişan yapan Avustralyalı çift

Gülşen ve Fergus Avustralya’da yaşayan bir çift, ama Gülşen’in aile büyükleri Türkiye’de. Onları da evlilik yolculuğuna dahil etmek için, çift, nişanlarını Türkiye’de yapmaya karar vermişti. İstanbul Giritli Restaurant‘daki bu nişanı fotoğraflama fırsatını da bana verdiler.

Giritli restaurant nişan çiftiYurt dışından gelen davetlilerin çoğu Türkiye’yi ilk defa ziyaret ediyordu. Bu yüzden, eski İstanbul’un içindeki bir mekan seçmeye özen gösterdiler. Gerçekten de, gerek konumu, gerekse izole durumu ile Giritli, düğün konusunda sadeliği tercih eden özellikle yabancı çiftler için çok uygun bir mekan.

Çift sayesinde Avustralya’lı davetliler Türk nişan adetleriyle de tanışmış oldular. Bildiğiniz gibi, yurt dışında nişan bir davet değil, çiftlerin kendi aralarında paylaştığı, evlilik teklifi ve teklifin kabulu ile gerçekleşen bir an. Bu sebeple, nişanın bir düğün gibi kutlanması, bir mekan tutulması, insanların davet edilmesi, oturma planların hazırlanması gibi aktiviteler yabancı konuklara değişik geldi.

Giritli nişan öncesi damat oturma planını kontrol ediyor Giritli restaurant düğümde davetliler Giritli'de oturma planı inceleniyor

Davetliler, Türkiye’de nişanın aslında biraz da ailenin yaşlı bireyleri için yapıldığını deneyimlemiş oldular.

Nişanda gelin ve babaannesi Giritli restaurant nişanında çocuklar

Elbette nişanda, Türk usulü yüzük merasimi de yapıldı. Çiftin yüzüklerini Gülşen’in amcası taktı. Gülşen bir kareograf ve performans sanatçısıydı. Bu yüzden Fergus ile dansları küçük bir şova dönüştü.

 

Çift, gecenin sonunda nişan pastalarını kesmeyi de ihmal etmedi.

Gülşen ve Fergus, sizleri ve ailelerinizi tanımak büyük keyifti. Sizlere her şeyin en iyisini dilerim.

TAGS:

ÖNCEKİ YAZI
SONRAKİ YAZI

Bu yazıda en çok ilginizi çeken şey ne oldu?

TYPE & HIT ENTER