Sicilya’da İtalyan çift ile fotoğraf çekimi

Valentina ve Davide ile, Sicilya’nın açıklarındaki o küçücük adaya giderken tanıştık. Onlar da düğün fotoğrafçısı idi ve çift olarak çalışıyorlardı. Benim de gitmekte olduğum atölyeye katılmak üzere İtalya’nın bu köşesine gelmişlerdi. Bu bir haftalık atölye sırasında arkadaş olduk. Dönüşte de birlikte bir fotoğraf çekimi yapmaya karar verdik.

sicilya dış çekim

Dönüş yolundaki ilk durağımız Trapani idi. Son geceyi de orada geçirecektik. Çekimi o gecenin sabahında, Palermo’ya doğru yola çıkmadan önce yapmaya karar verdik.

sicily couple portrait

Sabah otelin önünde buluştuk ve şehrin o güzel sokaklarında çekimimizi gerçekleştirdik. Bu küçük şehrin sokakları, sabahın bu saatinde daha da sakindi, ve biz de bu durumun keyfini çıkardık. Her şehriyle İtalya fotoğraf çekimi için gerçekten çok güzel mekanlar sunuyor.

italya dış çekim italya fotoğraf çekimi couple on streets of trapani sicily destination wedding photographer sicily

Aslında Maritimo’daki aksiyon dolu atölye bizi oldukça yormuştu. Ama çift gençti, ve aşk doluydu. Sıcacık ilişkileri ve rahat tavırları benim de enerjimi toparlamama yardımcı oldu.

romantic walk in sicily italy italya dış çekim couple photoshoot in trapani sicily

Trapani Sicilya’nın kıyılarında çok sevimli bir şehir, ve şehrin neredeyse her köşesinde fotoğraf çekecek noktalar bulabildik. Ama bir arka sokağa çıkan bu döküntü kapı bizi ayrı bir heyecanlandırdı.

sicilya çift çekimi yurt dışı fotoğraf çekimi couple photoshoot italy romantic couple sitting on stairs

Çift, fotoğraf çekiminin sonunda bana, bu çekimin kendileri için çok değerli bir deneyim olduğunu söyledi. Onlar da, neredeyse tüm fotoğrafçılar gibi, hep kameranın arkasında olmaya alışıktı. Bu çekimlerle, kendi çiftlerinin kamera karşısında ne hissettiği, çiftleri nasıl rahat ettirebilecekleri, nasıl doğal ve samimi pozlar elde edebilecekleri konusunda yeni fikirler edindiklerini söylediler.

sicilya italya dış çekim

Valentina ve Davide’ye bu kadar sevimli oldukları, ve onları fotoğraflama fırsatını bana verdikleri için teşekkür ederim. Onların çalışmalarını merak ederseniz de kendi sitelerinden inceleyebilirsiniz.

TAGS:

ÖNCEKİ YAZI
SONRAKİ YAZI

Bu yazıda en çok ilginizi çeken şey ne oldu?

TYPE & HIT ENTER