St. Antuan Kilisesi’nde düğün : Karina ve Alper

Yabancıların düğünlerini seviyorum. Özellikle de kilise düğünleri oldukça etkileyici oluyor. Bu yüzden, Karina ve Alper planladıkları St. Antuan Kilise düğününü fotoğraflamam için bana ulaştıklarında içimi bir heyecan kapladı.

Karina ve Alper İrlanda’da yaşıyorlardı. Alper ile düğünden aylar önce telefon ve mail ile iletişime başlamıştık, ancak Türkiye’ye gelmeleri ve görüşmemiz düğün haftasını buldu. O hafta içi ikisinin düğün öncesi fotoğraflarını çekmek için buluştuk. Ama bu yazıda sadece düğün gününün hikayesini paylaşacağım. Önce aşağıdaki fotoğraflarla günün özetini, sayfanın devamında ise düğünün hikayesini okuyabilirsiniz.

Gelin gelinliği asıyor sade gelin ayakkabısı gelin buketi Damat hazırlılara başlamadan önce gelin ile mesajlaşıyor Gelin hazırlıkları ilk görül sırasında tutkulu sarılma Gelin damadı ailesine götürüyor Gelin kiliseye giriyor St. Antuan kilise nikahı gelin yolu St. Antoine kilise nikah seremoni st antuan kilise nikah sırasında konuşmalar St. Antuan kilise düğünü istanbul istanbul kilise düğünü Saint antoine kilisesinde nikah Saint antuan kilisede düğün Saint antuan kilise düğünü kilise nikahında dua eden davetliler St. Antuan kilise nikahı Gelin ve damat Sent Antuan kilise çıkışında St. Antuan kilise düğünü sonrası mutlu gelin Gelin ve damat gelinin erkek kardeşi damada sarılıyordüğünde gelin damadı öpüyor sürpriz kına gecesi istanbul düğün pastası

Düğün günü çekime Tomtom Suites‘te düğün hazırlıkları ile başladık. Karina’nın aile ve arkadaşları da hazırlıklara yardımcı olmak için oradaydı. Karina ayakkabı altına isim yazmak gibi bazı Türk düğün adetlerini de yerine getirdi.

Karina, Alper’in kendisini gelinlikler içinde ilk göreceği anın biraz daha özel olmasını istedi. Bu yüzden aileleri suitin alt katında bırakarak, üsk kattaki terasa çıktık. Ailelerini bile dahil etmek istemedikleri bu özel ana tanık olmama ve fotoğraflamama izin verdikleri için kendimi gerçekten çok ayrıcalıklı hissettiğimi söylemeliyim.

Ardından nikahın yapılacağı Sent Antuan Kilisesi’ne geçtik. Gelini damada teslim etme görevini Karina’nın erkek kardeşi üstlenmişti. Büyülü bir ortamda harika bir nikaha şahit olduk, ve sonrasında düğün kutlaması için Boğaz kenarındaki Angel Blue Restaurant‘a geçtik.

Hem kültür farkından, hem de Karina ve Alper’in düğüne kısa süre kala Türkiye’ye gelmiş olmasından dolayı, çift için bir kına gecesi yapılamamıştı. Düğün eğlencesi sırasında bu eksiği de tamamlama fikri ortaya atıldı, ve herkes memnuniyetle kabul etti. Bu sürpriz talep üzerine, bir kına organizasyonunu bu kadar kısa sürede yoktan var ettiği için, Kirmizi Organizasyon‘dan Birgül Hanım’ı takdir ediyorum.

Karina ve Alper’e tekrar mutluluklar dilerim.

TAGS:

ÖNCEKİ YAZI
SONRAKİ YAZI
Yorumları gör
Yorumları gizle

Herşey çok güzeldi….İnanılmaz birgün yaşattınız…Sevdiklerimizin nikah törenleri, düğün yemekleri harikaydı…Anımsadıkça çok mutlu oluyorum….Organizasyon, hizmet söyleyecek söz bulamıyorummm. Emeğinize sağlık…İşini eksiksiz yapanlara saygılar ve sevgiler sunuyorum….Alper' ime ve sevgili eşine MUTLULUKLAR DİLİYORUM…

Bu yazıda en çok ilginizi çeken şey ne oldu?

TYPE & HIT ENTER