Sardunya Restoran’da düğün

Jenny ve Şahan Hollanda’da yaşıyorlardı. O yüzden İstanbul Sardunya’daki düğün için gerekli hazırlıklar ile Şahan’ın annesi Bilge Hanım ilgileniyordu. Jenny’nin bana mail ile ulaşmasından ve birkaç yazışmadan sonra Bilge Hanım, kimdir bu çocukların çok beğendiği düğün fotoğrafçısı diyerek beni aradı:) Kendisi ile telefonda harika sohbetler yaptık. Ve sonunda çiftimiz İstanbul’a geldiğinde tanışmak için bir araya geldik.

gelin saçına toka takılırken gelinin canı acıyor gelin aynada gelinliğini inceliyor görümcesi gelinin giyinmesine yardım ediyor gelin ayakkabısı arkadaşı gelinin ayakkabısını giydiriyor damat gelini evden alıyor gelin arabada aileyle vedalaşıyor gelin evden ayrılırken dışarıdakilere el sallıyor karaköy sardunya düğün ilk dans - sardunya düğün gelin ve damat pasta kesiyor - sardunya düğün gelin ve damat düğünde konuşma yapıyor gelin ve damat konuşma yapıyor - sardunya düğün

Düğünden önceki gün, farklı ülkelerden gelen aile bireylerinin buluştuğu kokteyle kısa süreliğine de olsa katılma şansım oldu. Böylece sevgili Jenny ve Şahan’ın dünya tatlısı aileleri ile düğünden önce de tanışma fırsatı buldum.

Düğün sabahı kahvaltıdan sonra, Jenny Bilge Hanım’ın evine hazırlıklarına başladı. Giyinmesine Şahan’ın kız kardeşleri yardımcı oldu. Jenny düğünde anneannesinden de bir anı bulundurmak için, anneannesinden kalma kol saatini taktı.

Sonrasında düğün için Sardunya‘ya geçtik. Burası Karaköy’de, Boğaz kenarında hoş bir mekan. Çift ilk dansları için bi koreografi çalıştıklarını en yakınlarından bile gizlemeyi başarmıştı. O yüzden dans başladığında davetliler hoş bir sürprizle karşılaştılar.

Düğünde çift, Jenny’nin Çin ve Yeni Zellanda kökenlerini temsil eden aksesuarlar kullanmıştı. Pasta kesimi sonrası yaptıkları konuşmada, bu aksesuarlardaki ve kıyafetlerindeki sembollerin anlamı hakkında davetlilere bilgi vermeyi de ihmal etmediler.

TAGS:

ÖNCEKİ YAZI
SONRAKİ YAZI

Bu yazıda en çok ilginizi çeken şey ne oldu?

TYPE & HIT ENTER