Rüya gibi bir düğün

Bir düğün fotoğrafçısı için en büyük mutluluk kaynaklarından biri, aradan yıllar geçse bile, çektiği fotoğrafların hala insanlar tarafından izlendiğini, takdir edildiğini, ve düğün çiftini duygulandırdığını bilmek olsa gerek.

Barbaros Şansal gelinlik

Bunu kısa bir süre önce biraz da tesadüf eseri, Barbaros Şansal’ın Facebook’taki sayfasına Esra ve Aykut’un düğün fotoğraflarını yüklediğini öğrendiğimde tekrar farkettim. Gelinlik Yıldırım Mayruk ve Barbaros Şansal’ın eseriydi, ve yukarıdaki fotoğrafı Esra ve Aykut’un albüm kapağında görüp çok beğendiklerini öğrenince, büyük boy bir baskısını kendilerine hediye etmiştim.

Gelinliği asıyor

Esra Banguoğlu ve Aykut Oğut’un düğün fotoğraflarını 2008 yılında çekmiştim. Ama o zamanlar düğün hikayeleri blogum yayında olmadığı için hikayelerini anlatma fırsatım olmamıştı. Bu vesileyle ben de, bu çok farklı, ‘previously unreleased’ diyebileceğimiz düğünden fotoğraflarla yıldönümlerini kutlamak istedim.

Gelin makyajını annesinden gizliyor

Uzun yıllar önce çekmiş olmama rağmen, bu düğün fotoğraflarını hala çok beğeniyorum. Bakalım siz beğenecek misiniz?

Gelin hazırlıkları

Gelinin duvağı takılıyor

Ünlülerin düğün fotoğrafçısı seçmek için nasıl bir yöntem izlediğiniz biliyor musunuz? Seçmiyorlar. Aslında ünlülerin çoğu, düğün fotoğrafçısı aramakla uğraşmıyor. Çalıştıkları düğün organizatörü ya da planlayıcısı “en iyi düğün fotoğrafçısı budur” diyerek onları anlaşmalı 1-2 firmadan birine yönlendiriyor.

Damat gelinin hazırlanmasını bekliyor Damat hazırlıkları

Diğer bazı ünlüler ise, düğün fotoğraflarınının önemini bildikleri, ve kendi beğenilerine uygun olmasını istediklerinden, doğru düğün fotoğrafçısını bulmak için kendileri çaba sarfediyorlar. Haydi size, Esra’nın düğün fotoğrafları için beni seçmesinin hikayesini anlatayım.

Gelin utangaçlığı

Eşim Derya, annesiyle birlikte gittiği bir tatilde şans eseri Esra ile tanışmış. Sohbet koyulaştıkça, konu benim düğün fotoğrafçısı olduğuma gelmiş. Esra’nın o zamanlar evlilik planı olmamasına rağmen, otelin bilgisayarından birlikte bazı fotoğraflarımı incelemişler, ve Esra çok etkilenmiş.

Damat gelini ilk kez görüyorDamadın gelini ilk gördüğü an

Aradan geçen bir yıldan fazla zaman içinde, Esra ile Aykut hayatlarını birleştirmeye karar vermişler. Hazırlıklara başladığında, yönlendirildiği ünlü düğün fotoğrafçılarının fotoğraflarında, benim çalışmalarımda gördüğü duyguyu ve “orada gibi hissettirme” yetisini bulamamış.

Sonuçta Esra, düğün ile ilgili, catering’den müziğe, aktüel kamera hizmetinden masa süslemelerine kadar her konuda, o ünlü organizasyon firması ile çalışmasına rağmen, fotoğraf konusunda benimle çalışmaya karar vermiş, ve firmanın fotoğraf hizmetini kibarca reddetmiş.

Gelin kapıdan çıkıyor

Ancak bana ulaşması da çok kolay olmamış. Çünkü şahsen benimle tanışmamış olduğu için, ne ismimi, ne de çalışmalarımı hatırlayamıyormuş. Sonuçta, 1 sene önce kısa bir tatilde tanıştığı Derya’nın telefon numarasını bulmayı başarmış, ve onun aracılığıyla bana ulaşmış.

babası gelini sahneye getiriyor

baba gelini damada teslim ediyor

Builham verici rüya gibi düğünden de biraz bahsetmek isterim. Çift, düğün için spiritüel bir tema seçmişti. Dünyaca ünlü yoga üstadı, Madonna, Cindy Crawford ve daha bir çok ünlünün yoga hocası Gurmukh Kaur Khalsa, Esra ve Aykut’un nikahlarını kıymak için Amerika’dan İstanbul’a gelmişti. Esra’nın da Kundalini Yoga hocası olan Gurmukh’un kıydığı nikah, çift için, hemen sonrasında gerçekleşen resmi nikahtan daha anlamlı ve duygu doluydu.

ünlü yoga ustası Gurmukh nikah kıyıyor

Esra ve Aykut nikah

Nikahın ardından çiftin üzerine çiçekler serpiliyor

Arkadaşları gelini tebrik ediyor

gelin damat ilk dans

Nikahın ardından eğlenceye geçildi. Aykut Oğut, o tarihte henüz ilk kitabı Evrenden Torpilim Var‘ı piyasaya çıkarmamıştı. Kitap raflara indiğinde de içinde, düğünde çektiğim fotoğraflardan biri vardı.

esra ve aykut ilk dans

esra aykut düğün

Gecenin sürprizi çiftin ve arkadaşlarının hazırladığı Grease kareografisiydi.

damat gelin ve arkadaşları düğün kareografisi

gelin ve damat romantik dans

damat ve gelin romantik dans

Esra ve Aykut’un düğün hikayesi ve fotoğraflarından ilham alacağını düşündüğünüz bir tanıdığınız varsa, bu yazıyı kendileriyle paylaşmaktan çekinmeyin lütfen.

PREVIOUS POST
NEXT POST
TYPE & HIT ENTER