Bridge Restaurant’da düğün : Ceyda & Can

Soğuk bir Aralık akşamında Ceyda’dan gelen mesaj, yılbaşına iki gün kala gerçekleşecek olan düğünü haber veriyordu. Aslında yazın yapmayı düşündükleri düğünü, yurt dışından gelecek olan akrabalarının ziyaretine denk getirebilmek için yıl sonuna kaydırmışlardı. Bridge Restaurant düğün için seçtikleri mekandı. Bana da düğünden önceki gün ulaşmışlardı. Hemen o akşam bir araya geldik, ve birbirimize çabucak ısındık.

Ertesi günkü düğünün detaylarını ve yaşadığımız mini macerayı bu sayfada anlatacağım. Ama önce fotoğraflar konuşsun 😉

Yılbaşı ağacı ve gelin Duvardaki resimin önünde telefonda mesajlaşan kız Gelinin annesi aynada Annesi gelin makyajını izliyor Oyun bitti düğün süsü Nikaha yetişmeye çalışan gelin ve damat Nikahı izleyen gelin annesi Damat ve anneanne Bridge restaurant düğün öncesi hazırlık Düğün stresi Damat gelini izliyor Bridge restaurant düğün öncesi Bridge restaurant düğün ilk dans Bridge restaurant düğün Bridge restaurant dansöz Bridge restaurant photobooth

Düğün günü kuafördeki hazırlıkların ardından, Ceyda gelinliğini evde giydi. Nikahı evlendirme dairesinde yapacaklardı. O yüzden çok gecikmeden yola çıktık. Ancak hedefe yaklaştıkça artan trafik durma noktasına gelince, bu şekilde nikah salonuna zamanında yetişememe ihtimalimiz belirdi.

Çift bir süre daha trafikte şansını denedikten sonra, inip yürümenin daha doğru olacağına karar verdi. Gelin, damat, aileleri, ve düğün fotoğrafçısından oluşan bir ekip olarak, caddedeki Kadıköy’lülerin şaşkın bakışlarına aldırmadan, aceleci adımlarla nikah salonuna ulaştık.

Nikah salonundan çıktıktan sonra düğün mekanına geçtik. Bridge Restaurant düğün için hazırdı. Trafikteki sıkışıklığının ardından Ceyda’nın yaşadığı diğer sorun ise gelinliğin eteği ile ilgiliydi.

Bu sorunu çözmek adına, eteği toplamak için beline bir kuşak bağladı. (Fotoğraflarda gördüğünüz kuşak kırmızı değil, koyu yeşildi. Daha sonra bu kuşak, çok tuhaf görünmemesi için beyaz bir kurdele ile değiştirildi) Açıkcası düğün gününde yaşanan bu kadar aksiliğe rağmen Ceyda’nın kontrolü kaybetmemesini gerçekten takdir ettim. Hele gelinliğe beyaz kuşak bağlamak oldukça cesur bir hareketti. Daha önce rahat dans edebilmek için düğün günü gelinliğini kestiren gelin görmüştüm, ama aynı sorunu kuşak bağlayarak çözen geline ilk defa bu düğünde denk geldim.

Düğün gününde küçük aksiliklerin çıkma olasılığı her zaman mevcut. Ancak Ceyda ve Can’ın düğünü, bu tür aksilikleri çok fazla dert etmemek gerektiğinin, ve düğünün herşeye rağmen çok güzel olacağının olacağının canlı bir örneğiydi. Her ikisine de tekrar mutluluklar diliyorum.

TAGS:

ÖNCEKİ YAZI
SONRAKİ YAZI

Bu yazıda en çok ilginizi çeken şey ne oldu?

TYPE & HIT ENTER