Bosphorus Palace Hotel’de düğün

Yazdan kalma bir Ekim sabahı, Burcu’nun ailesinin Levent’teki evinde düğün fotoğrafları çekimi için buluştuğumuzda, günün geri kalanınında yaşanacak olan program dışı sürprizlerden habersizdik. İşte Burcu ve Murat’ın Bosphorus Palace Hotel düğün hikayesi.

gelinin evindeki nazar boncuğu

Burcu makyözünü eve çağırarak, düğün gününe rahat bir başlangıç yapmayı tercih etmişti. O aşamada, duvardaki nazar boncuğunun Burcu’yu o gün nazarlardan saklayacağını söyleseler güler geçerdik.

Evden çıkarken Burcu’nun babası ile kucaklaşmaları insanın içini ısıtacak cinstendi.

gelin evden ayrılırken babasına sarılıyor

Makyaj tamamlandıktan sonra, Burcu’nun saçı için Baykan & Gürkan kuaföre gittik. Oraya vardığımızda, içeride bizi nelerin beklediğini hala bilmiyorduk.

gelinlik giyerken

Hazırlıkların sonlarına doğru, kuaförde bir panik havası esmeye başladı. Kuaför çalışanlarından birinin cüzdanı ortada yoktu. İçeriye müşteri gibi giren bir hırsız, uygun bir anı kollayıp cüzdanı almış, kimseye farkettirmeden kaçmayı başarmıştı. Durum farkedildikten sonra, kuaförün güvenlik kamerası görüntülerinden olayı çözmeye çalışırken, Burcu hırsızın kurbanı olmadığı için şanslı görüyordu kendini.

gelin, kuaför salonunun güvenlik kamera kayıtlarında hırsızı arıyor

Bu küçük tatsızlığı geride bırakıp günün heyecanına döndük. Nikaha giderken keyifler yerindeydi.

gelin buketi inceliyor

Şişli Evlendirme Dairesi’ndeki nikahın ardından, akşam eğlenceye katılamayacak olan davetliler için bir kokteyl verildi.

nikah kokteyl alanı

Bazen düğün günü telaşında temel ihtiyaçlar unutulabiliyor. Sabahtan beri pek bir şey yemeye fırsat bulamamış olan Burcu da, davetliler ayrıldıktan sonra geride kalan yiyeceklerle açlığını bastırmaya çalıştı.

acıkan gelin kokteyl sonrası davetlilerden kalanlarla karnını doyuruyor

Düğün gününde yemek yemeyi ne kadar çok gelin unutuyor, inanamazsınız. O yüzden, çiftlerimle düğün günü akışını çıkarırken, bu konuyu mutlaka hatırlatıyorum. Hatta düğün fikirlerini derlediğim e-kitapçıkta da bu konuya değindim. Yeri gelmişken, şimdiye kadar fotoğrafladığım yüzlerce düğünden, o günü daha keyifli hale getirecek fikirleri bir e-kitapçıkta derledim. Siz de kendi düğününüz için, bu kolay uygulanabilir ve benzersiz fikirleri okumak isterseniz, bu ücretsiz e-kitapçığa ulaşmak için bu linke tıklayabilirsiniz.

Düğün hikayesine dönelim. Burcu karnını biraz doyurduktan sonra, kokteyl salonundan ayrıldık.

gelin şişli evlendirme dairesi kokteyl alanından çıkıyor

Pozlu fotoğraflar için Hidiv Kasrı’nın korusunu seçmiştik. Gelin-damat fotoğraflarımızı, her zamanki gibi, modası geçmeyecek olan sade ve doğal yaklaşımla çektik.

gelin ağaçların arasından geçiyor gelin ve buketi

Düğünün yapılacağı Bosphorus Palace Hotel’e geçtiğimizde, mekandaki hazırlıklar bitmek üzereydi.

venue

Bana uluslararası belgesel düğün fotoğrafçılığı arenasında bir ödül daha getiren aşağıdaki fotoğrafı da işte burada çektim.

bosphorus palace hotel düğününde dekoratif balonlar

Düğün saatini beklerken, Burcu ve Murat, Bosphorus Palaca Hotel’de kendilerine ayrılan odada arkadaşlarıyla vakit geçirdi. Davetliler geldiğinde ise bir temsili nikah yapıldı.

gelin ve arkadaşı sohbet ediyor gelin ve damat merdivenlerden iniyor bosphorus palace düğün temsili nikahı izleyen davetliler bosphorus palace hotel düğün izleyen küçük kızlar

damat düğünde oturma planını inceliyor

Burcu ve Murat, ilk dansın ardından kardeşleriyle dans ederek, diğer misafirlerini de piste zarif bir yöntemle davet etmiş oldular.

bosphorus palace hotel düğün ilk dansları gelin ve damat pasta kesiyor

Pasta kesimi aşamasına geldiğimizde, en sabırsızlar küçük davetlilerdi.

düğün pastasının kesilmesini bekleyen küçük kız bosphorus palace düğün sırasında gelin ile dans eden küçük kız bosphorus palace düğününde danseden gelin

Burcu ve Murat’ın beni bulmaları bir arkadaşları sayesinde olmuş. Bir düğün fotoğrafçısı aradığını söyleyen gelin Burcu’ya, bundan yıllar önce fotoğrafladığım bir düğünde nedime olan bir diğer Burcu (isim benzerlikleri bu düğünde bol bol vardı), beni önermiş. Düğün fotoğrafçısı aramak ile ilgili yazımda önerdiğim yöntemlerden birisi de bu. Eğer siz de evlenme hazırlıklarındaysanız, o yazıyı okumadan geçmeyin derim. Yazıya bu linkten ulaşabilirsiniz.

TAGS:

ÖNCEKİ YAZI
SONRAKİ YAZI

Bu yazıda en çok ilginizi çeken şey ne oldu?

TYPE & HIT ENTER