Cemile Sultan düğün belgeseli

Bu Cemile Sultan düğün hikayesinin planını videograf arkadaşıma anlattığım dakikaları hala hatırlıyorum. Çünkü neredeyse her cümleden sonra, Resul’un gözleri şaşkınlıkla büyüyordu. Kendisiyle dalga geçip geçmediği sorup durdu. Ben de onun yerinde olsam, ben de o kadar şaşırırdım.

Çünkü, bu düğün gününün akışı diğerlerinden çok farklıydı. Üstelik akışı başından beri bilmeme rağmen, gün içinde karşılaşacağımız sürprizler, düğünü daha da inanılmaz hale getirecekti.

Bu sıra dışı düğünün hikayesini sayfanın sonunda okuyabilirsiniz. Ama önce fotoğraflara göz atalım. Çiftimin ricasıyla, bu yazıda isimlerini kullanmayacağım.

gelin ve damat havaalanında pop şarkıcısını karşılıyor gelin damat ve mansur ark otoparkta cemile sultan düğün hikayesi gelinin makyajı yapılıyor gelin makyajı gelin cemile sultan düğünü için neredeyse hazır cemile sultan korusu gelin ve damat damat pozu cemile sultan düğününde gelinliğin eteği cemile sultan düğünü ilk dans cemile sultan düğün pistinde gelin ve damat cemile sultan korusu dans pistinde gelin Cemile Sultan düğün cemile sultan düğünde gelin ve babası cemile sultan gelin çiçeği atarken

Bu çok tatlı gelin, beni ilk olarak başka bir düğünde görmüştü. Kendi düğünleriyle ilgili ilk buluşmamızda da, sanki onlarla yıllardır arkadaşmışız gibi hissetmiştim. O kadar samimi ve sevgi dolu idiler ki.

Düğün gününün ilk sürprizini, sabah daha gelini bile göremeden yaşadık. Kendisi üst katta duş alırken, salonda beklememiz istenmişti. Biz de meşhur bir Türk ressama ait duvardaki dev tablolara bakıyorduk. Derken salona gelinin babası girdi ve biz şaşkınlıktan donakaldık. Meğer o ressam gelinin babasıymış. İlk şoku atlattıktan sonra kendisiyle hoş bir sohbet etmeye zamanımız oldu. Hatta bizi bodrum katına davet edip stüdyosunu gezdirdi.

Günün geri kalanı da oldukça sıra dışıydı. Çift bir Mansur Ark hayranıydı. Kendisiyle iletişime geçip Cemile Sultan’daki düğününe davet etmiş, Mansur Bey de kabul etmişti. Düğün günü Mansur Bey Bodrum’dan gelecekti, çift ve arkadaşları da onu havalanından karşılamak istiyordu.

İşte o düğün sabahı, gelin ve damat, bütün arkadaşlarıyla birlikte, Yeşilköy’den Sabiha Gökçen’e gidip, uçağı bekleyip, Mansur Ark’ı kapıda coşkuyla karşıladılar. Sonra onu oteline bırakıp, kendileri hazırlıklar için düğünün yapılacağı Cemile Sultan Korusu‘na geçtiler.

Gece sahnede Murat Kaynak Orkestrası vardı. Mansur Ark ise bir ara sahne alıp çift için tanınmış şarkılarını seslendirdi. Benim için sürrealizmin zirve yaptığı nokta, davul zurna çalınırken, pop şarkıcısı olan Mansur Ark’ın, geleneksel davulu eline alıp çift için çaldığı dakikalar oldu.

Sevgili çiftim, sıcacık enerjinizi ve o günkü heyecanınızı asla unutmayacağım. Sizleri seviyorum.

NOT: Cemile Sultan’ın anlaşmalı fotoğrafçısı olduğu halde, çift düğün hikayesini benim çekmemi istedi. Bunun nasıl olabildiğini şu yazımda anlatmaya çalıştım. Eğer siz de kendi düğününüz için bir düğün fotoğrafçısı arıyorsanız, çalışma şeklimi inceleyip düğün tarihinizdeki müsaitliğimi öğrenmek isteyebilirsiniz.

TAGS:

ÖNCEKİ YAZI
SONRAKİ YAZI

Bu yazıda en çok ilginizi çeken şey ne oldu?

TYPE & HIT ENTER