Le Chateau Lambousa Kıbrıs kına gecesi

Kıbrıs kına geceleri, bizim İstanbul’da alıştığımızdan oldukça farklı oluyormuş. Bunu Esra ve Emre’nin düğününü için Kıbrıs’a gittiğimde öğrendim. Çiftin sadece düğününü değil, Le Chateau Lambousa’daki kına gecesini de fotoğrafladım.

Le Chateau Lambousa düğün kıbrıs damat traşı Kıbrıs kına kıbrıs kına gecesi kıbrıs kına gecesinde folklör gösterisi kıbrıs kına gecesinde dansçıları izleyen gelin

Sevgili Esra ve babası Mehmet Bey ile Ocak ayında düğün hazırlıkları için İstanbul’a geldiklerinde görüştük ve düğün planını konuştuk. Bir tebrik düğünü yapacaklarını anlattılar. Konuşmanın odağında doğal olarak düğün vardı, Kıbrıs kına gecesindeki aktivitelerin detayına fazla girmedik. Bu yüzden gün gelip de Kıbrıs’a gittiğimde, kına gecesindeki muhteşem gösteri benim için büyük bir sürpriz oldu 🙂

Siz hiç Kıbrıs kınası görmediyseniz  işte size fotoğraflar.

Akşam saatlerinde Esra ve annesi Semral Hanım ile buluşup Esra’nın kıyafetini almaya Abdullah Öztoprak‘ın atölyesine gittik. Esra’nın harika tasarımlı kaftanı giyinmesine bizzat Abdullah Bey yardımcı oldu.

Akşam ise Le Chateau Lambousa‘da yeni sürprizlerle karşılaştım. Emre de geleneksel kıyafetlerle izleyicilerin karşısına çıktı. Burada, yine davetlilerin huzurunda, yerel kıyafetler giyen bir ekip tarafından damat traşı yapıldı. Kınanın ardından folklör ekibinin dans gösterileri misafirleri eğlendirdi.

Çiftin Kıbrıs düğün hikayesini görmek için bu linke tıklayabilirsiniz.

TAGS:

ÖNCEKİ YAZI
SONRAKİ YAZI
Yorumları gör
Yorumları gizle

Bu yazıda en çok ilginizi çeken şey ne oldu?

TYPE & HIT ENTER