Posh’ta düğün : Merve & Canefe

Hani bazı insanlarla oturup biraz sohbet ettikten sonra içinizin mutlulukla dolduğunu hissedersiniz ya… İşte Merve, o hiç bitmeyecekmiş gibi görünen enerjisi ve neşesiyle bu hissi veriyordu insana. Posh‘taki düğünü için beni aradığında, telefondaki sesinden bile alabiliyordum enerjiyi.

Gelinliği giymeden önce makyaj düzeltiyorDüğün geride kalıp da fotoğrafları teslim ettikten sonra, Merve’den çok hoş bir teşekkür yazısı aldım. Aslında sadece bir teşekkür yazısı değil, koskoca düğün fotoğrafçısı arama tecrübesini paylaşmış Merve. Bu sitenin “çiftlerimden mektuplar” sayfasında bu mektubun küçük bir kısmını da paylaşmıştım.

Ama aslında tüm süreci o kadar tatlı ki anlatmış ki, tüm yazdıklarını ve Merve’nin tecrübelerini sizlerle paylaşmak istedim. Elbette düğün gününden fotoğraflar eşliğinde…

“Nasıl anlatsam nerden başlasam, aslında onu anlatmak o kadar da kolay değil. Bir akşam saati onu aradığımda ilerleyen günlerde buluşmak üzere sözleşmiştik.”

Gelin hazırlıklar sırasında kuaföre gelen arkadaşına sarılıyor

“Buraya kadar olan kısmı bir de benden dinleyin. Bu büyük gün için ilk yaptığımız şey bir kaç evrak hazırlayıp, güne bir çırpıda karar verip, gidip nikah tarihimizi almak oldu.”

Kuaförde gelin hazırlıkları

“Daha sonrasında ise benim tarafımdan hummalı bir çalışma başladı. Biraz klişe olacak ama, o günden geriye hatırladığımız kadar anının yanında bir tek fotoğraflar kalacaktı. Ve uzun sürecek olan hayatımızda anılarımız hafızalarımızdan zaman içinde silinebilirdi.”

Gelinin arkadaşı hazırlıkları izliyor

“Madem öyle olacaktı, o zaman fotoğraflar kalmalıydı geriye. Ama öyle durup çekilmiş olanlar değil en doğallarından. Bu günü tamamen anlatan, baktığımızda tekrardan yaşamış kadar olabileceğimiz cinsten fotoğraflar.”

Gelin kuaförde sıra bekliyor

“Bunun için araştırmaya başladım. İşten fırsat bulduğum kadarıyla, geceler boyunca baktım fotoğraflara. Mailler attım kontak kişilere. Ama hiç birisi beni onun kadar heyecanlandırmadı. Onun fotoğraflarına bakıp, özellikle yazdığı yorumları okudukça, aslında onun sadece fotoğrafçı olmadığını anlamam çok uzun sürmedi. Ve evet, benim istediğim de o gün yanımda olacak bir arkadaştı aslında.”

Duvağı takılmış gelin balkonda temiz hava alıyor

Gelin babasını öperken, baba fotoğrafının çekildiğini farkediyor

“Onunla ilk buluşmamızda bir kere daha anladım, işinde o kadar profesyonel aslında, ama bir o kadar da alçak gönüllü. Bir fotoğrafçıdan çok çok daha fazlası aslında. İlk buluşmamızda ben kararımı çoktan vermiştim zaten. İstediklerimi anlattığımda onun da çalışma stiline uygun şeyler istediğimiz gerçeğiyle yüzleştik bir anda 🙂 Ve o gün karar verdik; büyük günde beraberdik.”

Gelin evde komşularla birlikte damadın gelmesini beklerken Gelin ve çiçeği Gelin ve damat poz veriyor

“Hazırlıklar aşamasında, ne zaman takıldığım bir yer olsa, arayıp görüş alacak çok fazla deneyimli bir arkadaşım vardı artık. Ben de bu hakkımı sonuna kadar kullandım yalan söyleyemicem 🙂 Ne zaman neye ihtiyacım olsa ilk görüş aldığım o oldu. Öte yandan da sürekli arayarak onu hallettiniz mi, bunu yaptınız mı, diyen biri vardı hayatımızda artık.”

Kalamış düğün fotoğrafı Güzel gözlü gelin Damat ve gelin yakın plan Deniz kenarında gelin ve damat

“O gün gelip çattığında ise, sabahın köründen itibaren benimle beraberdi. Henüz kimse yokken ilk o gelmişti yanıma, ve bana telkinlere başlamıştı bile. Daha sonra gün içinde fotoğraf çektiğini hissetmedik bile. Sanki yakın bir arkadaşımız bizimle beraberdi, ve bu günü keyifli hale getiriyorduk hep beraber.”

Gelin bekleme odasında arkadaşlarını karşılıyor

“Fotoğraflarına baktığımda aynı duyguyu tekrar tekrar hissettim. Hayatımızda verdiğimiz en doğru kararlardan birisiydi seninle beraber en mutlu günümüzü paylaşmak. En mutlu günümüz sayende ölümsüzleşti. Ellerinden çıkan muhteşem kareler sayesinde o günün her detayını, baktığımız her an hatırlama şansımız var artık.”

Arkadaşı gelinin yanağından makas alıyor Gelin dans pistinde - Kalamış Posh düğün Kalamış Posh gelin ve damat

“Seni tanımaktan ne kadar mutlu olduğumuzu ne kadar söylesek boş. Söz uçar yazı kalır demişler 🙂 Hikayemizin bir parçası olduğun için çok teşekkürler.”

 

TAGS:

ÖNCEKİ YAZI
SONRAKİ YAZI

Bu yazıda en çok ilginizi çeken şey ne oldu?

TYPE & HIT ENTER