Ankara’da düğün hikayesi

Çiğdem bana ilk ulaştığında, bir çok çiftten duymaya alıştığım kelimeleri söyledi; poz vermekten hoşlanmıyordu, ve doğal, duygusal ve abartıdan uzak kareler çekecek bir fotoğrafçı arıyordu. Uzun aramaları sonunda beni bulmuş, ve Ankara düğün hikayesini benim fotoğraflamamı istemişti.

Bu düğün gününün fotoğraflarını aşağıda görebilirsiniz. Sayfanın devamında da hikayeyi okuyabilirsiniz.

Gelin makyajı Damat gelin makyajını izliyor Gelin ve arkadaşları oturma planını yapıyor Gelin, annesinin kendi düğününde taktığı tacı takıyor Gelinlik giymenin zorlukları Ankara düğün fotoğrafları İlk dans sırasında gelinin saçına düşen konfetileri teyzesi temizliyor Temsili nikah Ankara düğün hikayesi Gelin ve davetliler birlikte şarkı söylüyor

Çiğdem bir mimardı, Cihan ise bir THY pilotu. İstanbul’da yaşıyorlardı, o yüzden ilk görüşmemizi de İstanbul’da yaptık. Aslında düğünden önce farklı bir tarihte sade bir nikah planlıyorlardı. Ancak onlar için anlamlı olan etkinlik Ankara’daki düğün olduğu için, fotoğrafların da o gün çekilmesini istiyorlardı.

Düğün sabahı ilk olarak, Çiğdem’in uzun yıllar ev sahipliğini yapan çok tatlı hanımefendiyi ziyaret etmek için huzur evine uğradık. Sonrasında kuaföre geçerek saç ve makyajı yaptık. Çiğdem gelinliğini ailesinin evinde giydi. Burada aynı zamanda yurt dışından gelen arkadaşları ve ailesiyle de keyifli zaman geçirdik.

Akşam düğün mekanına geçtik. Balo salonu çift ve arkadaşları birlikte süslediler. Daha önce İstanbul’da yaptıkları nikahlarına gelemeyen yakınları için, o gece temsili bir nikah gerçekleştirdiler. Bu temsili nikahı, çiftin bir yakını kıydı. Çok samimi, anlamlı ve eğlenceli bir nikah seremonisi oldu. Ben de Keyifli Düğünler Rehberi‘nde de çiftlere, resmi nikahın yanı sıra bir de temsili nikah gerçekleştirmelerini öneriyorum.

PREVIOUS POST
NEXT POST
TYPE & HIT ENTER