Yağmurlu bir günde düğün fotoğrafları

Burcu ve Kemal ile ilk tanıştığımızda, düğün gününde yağmur yağmasından endişe ettiklerini söylemişlerdi. O gün gerçekten de bir yaz yağmuru bastırdı. Ancak düğün hikayelerini belgesel yaklaşımla çekeceğim için, yağmur günün büyük kısmında bize engel olmayacaktı. Dış çekim kısmında ise hem önceden oluşturduğumuz alternatifler, hem gün içinde ürettiğimiz çözümler, bence olumlu sonuçlar verdi. Bakalım fotoğrafları görünce siz de katılacak mısınız? Fotoğrafların altında da bu düğünde yağmura karşı çözümümüzü okuyabilirsiniz.

yağmurlu günde düğün düğün gününde yağmur yağıyor yağmurlu gün düğününde damat şemsiyeyi hazır tutuyor yağmurlu günde saçak altında gelin damat pozu

Çift, düğün gününden önce beni tanıdıkça ve yaklaşımımı öğrendikçe, yağmur konusundaki endişelerini geride bıraktı. Endişelerinin sebebi, düğün fotoğraflarının dış çekimlerden ibaret olduğunu düşünmeleriydi. Burcu da diğer bir çok gelin gibi, düğün fotoğrafçısı arayışı sırasında sadece pozlu fotoğraflarla karşılaşmıştı. Zaten beni de, sadece pozlara odaklanmadığımı gördüğü için seçmişti.

Ama düğün öncesi görüşmelerimizde ortaya çıktı ki, Burcu’nun düğün ile ilgili asıl hatırlamak istediği, düğün gününde yaşadıklarıydı. Yani düğün fotoğrafına baktığında fotoğrafçıyla geçirdiği zamanı değil, sevdikleriyle birlikte yaşadığı keyifli anları hatırlamak istiyordu. Düğün de zaten kapalı mekanda olacağı için, bu anların çekimi yağmurdan etkilenmeyecekti.

Dış çekim için ise çözüm basitti. Tüm gün boyunca çiftle olacağım için, dış çekimi yağmur izin verdiğinde gerçekleştirme lüksümüz olacaktı. Çekim için çok yakındaki bir mekanı seçtik. Böylece ulaşım için zaman kaybetmeyecek, yağmurun verdiği arayı değerlendirebilecektik. Olur da yağmur bize izin vermezse diye B planı olarak, düğün mekanının iç ve dış alanlarını kullanabilecektik.

Gerçekten de, kuafördeki hazırlıkların ardından, çekimleri gerçekleştirme fırsatı bulduk. Yağmur tekrar başlayınca da düğün mekanına geçerek çekimlere devam ettik. Çekimler ilerledikçe, düğün gününde yağmurdan çok da korkmaya gerek olmadığını gördüler ve daha da rahat davrandılar. Hatta arada biraz ıslanmayı da hiç dert etmediler, aksine keyif bile aldılar. Çünkü, eğer fotoğraflar düğünü anlatacaksa, ve düğün gününde yağmur yağarsa, yağmurdan kaçmak yerine yağmuru kullanmak onlara da çok mantıklı geldi.

Burcu ve Kemal’e tekrar mutluluklar….

 

TAGS:

ÖNCEKİ YAZI
SONRAKİ YAZI

Bu yazıda en çok ilginizi çeken şey ne oldu?

TYPE & HIT ENTER