Ankara kına gecesi ve dış çekim

Duygu ve Çağdaş’ın düğün hikayesini İzmit’de fotoğraflayacaktım. Ancak Duygu’nun ailesi Ankara’da yaşadığı için, kına gecesini de orada yapacaklardı. Ankara’daki kına gecesini fotoğraflamadan önce, gelinlikle dış çekimlerini de burada yapmaya karar verdik.

Çift Ankara’daki sevenlerini de memnun etmek için, burada da erken bir düğün kutlaması yaptı. Hatta davetlilerin karşısına gelinliğiyle çıktı ve Çağdaş ile ilk danslarını yaptılar. Eğlencenin ilerleyen saatlerinde ise Duygu kıyafetini değiştirerek tekrar sahneye geldi, ve bu sefer kına törenini gerçekleştirdiler.

Nasıl olsa kına gününde de gelinlik giyeceği için, ve düğün gününe göre daha rahat bir akış olacağı için, dış çekimlerini de burada yapmaya karar verdik. Duygu’nun ailesinin yaşadığı sitenin bahçesi bu çekim için idealdi. Çekim sırasında, Duygu’nun aklına sitedeki terkedilmiş bir bina geldi. Orayı kullanmak isteyip istemeyeceğimi sordu. Bence muhteşem bir fikirdi. Hemen o binaya gittik, ve kırık kapıların aralıklarından içeriye girince harika bir doku bulduk.

Neredeyse her fotoğrafçı böyle bir binada bir gelin fotoğraflamaktan keyif alır. Ama her gelin, üzerinde gelinlikle, yıkık dökük bir binaya girmeye cesaret edemez. Böyle bir şeyi sadece, işlerini bırakıp iki sene dünya turuna çıkabilen, ve hatta çocuklarını da o dünya turu sırasında dünyaya getirebilen bir çift yapabilir. Bu yüzden Duygu ve Çağdaş’ı ne kadar takdir etsem az.

Çift bu gezi sırasında Instagram’da açtıkları Yolculook hesabını takip edebilirsiniz.

ankara dış çekim terkedilmiş binada gelin

damat hazırlıkları ankara kına gecesi ankara kına gecesi

TAGS:

ÖNCEKİ YAZI
SONRAKİ YAZI

Bu yazıda en çok ilginizi çeken şey ne oldu?

TYPE & HIT ENTER