Annemi Babama Götürdük

Ben annemim babamı ne kadar sevdiğini daha yeni farkettim. Annemi kendi yattığı hastaneden alıp, babamın yattığı yere götürdüğümüzde…

AnneBaba

Devamını okuyun »

Lightroom Eğitim Atölyesi Başlıyor

Film fotoğrafçılığından dijitale ilk geçtiğimde, şikayet ettiğim konulardan biri bilgisayar başında geçirilen zaman olmuştu. Fotoğraf çekmekten çok fotoğraf düzenlemekle zaman harcar olmuştum. 2007 yılında Lightroom imdadıma yetişti.

LightroomKurs

Devamını okuyun »

Düğün Fotoğrafçılığı Terimlerini Sorgulamak

Birkaç hafta önceki yazımda (hani şu uluslararası dereceye girdiğimi duyurduğum yazı :) ) belgesel düğün fotoğrafçılığının Türkiye’de daha fazla bilinmesini ve anlaşılmasını dilediğimi belirtmiştim. O yazıyı yayımladıktan sonra, bu yaklaşımı tanıtmak ve anlatmak konusunda benim de bir katkım olsun istedim, ve bu konuda yazmaya karar verdim. Aşağıda okuyacaklarınız, uluslararası alanda kabul gören tanımları ve benim kişisel görüşlerimi içeriyor. Bazı cümlelerim bilinen düğün fotoğrafçılığı tanımını değiştirmeye çalışmak gibi görülebilir, ama benim böyle bir niyetim yok. Sadece bazı terimlerin kullanımını mantık ve uluslararası algı bakımından sorgulamaya, bu terimleri kullanırken biraz düşünülmesini sağlamaya çalışıyorum. Kısacası biraz felsefe yapıyorum :) Siz de görüşlerinizi bu yazının sonunda yorumlar kısmında paylaşırsanız, yanlışım varsa düzeltirseniz sevinirim.

Düğün_Fotoğrafçısı_Yaklaşımları-1020

Devamını okuyun »