İstanbul’da düğün öncesi fotoğraf çekimi

Her yıl, Türkiye’yi ziyaret eden bir çok çift, İstanbul’da bir fotoğraf seansı yapmak için bana ulaşıyor. Bunlardan bir kısmı nişan fotoğrafları ya da düğün öncesi fotoğraf çekimi isterken, bazıları da gezilerindeki harika anıları belgelemek istiyorlar.

Karen ve Kanda da öyle bir çift. Çin’den geldiler, ve şehri keşfederken fotoğraflarının çekmem için benimle iletişime geçmişler.

Bu tür çekimler hakkında daha fazla bilgiyi yazının sonunda, fotoğrafların altında bulabilirsiniz.

couple photoshoot in istanbul chinese couple in istanbul couple photoshoot in Istanbul Istanbul couple photoshoot travelling couple photoshoot in istanbul couple photo session in Istanbul pre-wedding photoshoot in istanbul istanbulda düğün öncesi fotoğraf çekimi çinli çift ile nişan fotoğrafları istanbulda düğün öncesi fotoğrafları istanbulda düğün öncesi fotoğraf çekimi

Karen ve Kanda ile ilk toplantımızı otellerinde gerçekleştirdik. Bu danışma toplantıları ben ve çiftlerim için iki amaca hizmet ediyor. Birincisi, çekimden önce birbirimizi az da olsa tanımamızı sağlıyor. İkincisi ise, çiftin tercihlerine göre mekanlara karar vermemize yardımcı oluyor.

Karen ve Kanda’nın çekim gününde, planladığımız gibi çifti alıp Sultanahmet’e götürdüm, ve fotoğraf çekimlerine orada başladık. Genel olarak, yabancı çiftlerle yaptığım İstanbul fotoğraf çekimlerinde, belirlediğimiz bölgede biraz yürüyüş yaparız. Çekimlerin arasındaki bu kısa yürüyüşlerde, genelde karşımıza çıkan yerler, ertesi gün için gitmelerini tavisye edeceğim semtler, ya da Türkiye’deki günlük hayat hakkında konuşuruz. Onlar yürüyüşün ve gördükleri mekanların tadını çıkarırken, ben de doğal fotoğraflarını çekerim. Çift de bir fotoğraf çekiminden çok, İstanbul’lu bir arkadaşları onlara şehri gezdiriyormuş gibi hisseder.

Bu konuşmalar sırasında sordukları sorular, ya da ilgilerini çeken detaylar, aslında yürüyüş rotamızın detaylarını da belirler. Böylece, çiftleri aynı mekanda bile çekiyor olsam, her bir çiftin fotoğrafları diğerlerinden farklı olur. Ne demek istediğimin bir örneğini, daha önce yaptığım şu düğün öncesi fotoğraf çekimi yazısında görebilirsiniz.

TAGS:

ÖNCEKİ YAZI
SONRAKİ YAZI

Bu yazıda en çok ilginizi çeken şey ne oldu?

TYPE & HIT ENTER