Düğününüzün atmosferine uygun gelinlik seçimi

Bir erkek bir gelinliğe hayran kalır mı?

Bana oldu. Fotoğrafladığım bir düğünde… Gelinle, düğünle, mekanla birlikte bir bütün oluşturan bir Bridelymade gelinliğine hayran kaldım.

Gelinlik etek detayı

Bridelymade ekibinden Burcu Hanım ile sohbetimizde, çoğu çiftin gelinlik seçiminde ne kadar çok detayı göz ardı ettiğini farkettim. Bu bilgileri çiftlerimle de paylaşabilmek istediğimi kendisine iletince, Burcu Hanım büyük incelik göstererek önemli ipuçlarını yazıya döktü.

Gelinimin kimliği ve kariyeri nedeniyle maalesef o harika düğünden fotoğraflar paylaşamıyorum. Ancak gelinlik seçimi ve gelinliğin hazırlık süreci hakkında aşağıdaki bilgileri Burcu Hanım’ın kaleminden paylaşıyorum.

Gelin aksesuarı pastel çiçek

“Bridelymade markası olarak gelinlikten taca, buketten sabahlığa uzanan geniş bir yelpaze ile gelinlerimizin en özel günlerinde yanlarında oluyoruz. Bu süreçte bize sorulan birçok farklı soru oluyor, gelinlerimiz bizim tasarım süreçlerimizi merak ettiği kadar farklı alanlarda da bilgi almak isteyebiliyorlar.

Düğün hazırlıklarında ilk olarak odaklanılması gereken noktalar mekan seçimi, fotoğrafçı seçimi, kuaför seçimi ve gelinlik seçimi. Özellikle mekan, fotoğrafçı ve butik saç tasarımcılarının takvimleri aylar öncesinden dolabiliyor. Ornegin 2018 Ağustos’unda gerçekleşecek bir düğün için firmalar 2017 Kasım ayında rezervasyonlarını tamamlamış olabiliyor. Bu yüzden seçimleri erken yapmak çok önemli.”

Gelinlik etek

“Gelinlik seçimi noktasında ise en önemli konu kişinin güvenebileceği ve tarzına yakın hissedeceği bir marka ile çalışması. Gelinlik firması gelinden mekan, düşündüğü saç modeli , düğün tarihi ile ilgili detaylı bilgi almalı ve kişinin silueti doğrultusunda doğru bir şekilde yönlendirme yapabilmeli.

O günün en önemli parçası gelinliğin, kişinin vücut tipine, tarzına, düğün konseptine uygun tasarlanmış olması ve tüm aksesuarı, saçı ve makyajı ile bütünleştirdiğinde gelinin kendi güzelliğinin önüne geçmeden onu güçlendirmesi gerekiyor.”

Gelinlik seçimi

“Seçim sürecinden sonra provalara öncelikle gelinin ölçülerini alarak başlıyoruz. En önemli şey kalıbın doğru bir şekilde oturtulması. Gelin kilo vermeyi planlıyorsa bu bilgiyi mutlaka gelinlik firması ile paylaşıyor ve provalarını ona göre planlıyor olmalı.

Ölçü alımından sonra ilk 2 prova gelinliğin temel kalıbı oturtuluyor. Ikinci provada gelinin ayakkabısı ile gelmesi ve etek boyunun buna göre ayarlanması önemli. Akabinde gelinlik üzerinde el işçiliği ile oturtulan dantel dikimleri ve boncuk işlemeleri yapılıyor.”

Gelinliğe uygun aksesuar

“Son provada ise taç ve buket seçimlerimizi yapıyoruz ve konsepti son kez gözden geçirerek tüm görünümün bir bütün olması adına son kontrollerimizi yapıyoruz. Gelinlik ve tüm aksesuarlarımızı düğün tarihinden 2 hafta önce tamamlıyor ve gelinimize teslim ediyoruz.

Düğün hazırlıklarını bu sekilde programlayan gelinler,  tüm süreci stressiz ve keyifli bir şekilde geçirebiliyor.”

TAGS:

ÖNCEKİ YAZI
SONRAKİ YAZI

Bu yazıda en çok ilginizi çeken şey ne oldu?

TYPE & HIT ENTER