LETTERS FROM CLIENTS

“Erkin, thank you so much for the photos! I loved them. This is exactly what I had hoped for when we were looking for a photographer.

Maybe we can find another occasion for you to photograph in the future 😉 ”
Margarita & Özgür

 

“We  would both like to express our gratitude and appreciation for capturing the moments of our special day. Without you, our most precious memories of love, life and happiness could not have happened and we thank you for capturing these moments that we will hold dear to our hearts for the rest of our lives.

Thank you.”
Eugenia & Sean

 

“We were very impressed by wedding pictures of Erkin first time we checked his website and decided straightaway that he was the one we wanted to have as our photographer. We contacted Erkin months before our wedding and he was very responsive to schedule a chat over the phone.

From this moment everything clicked and went very smoothly. We met 3 days before the wedding for our engagement session and had an amazing experience in the heart of Istanbul. We really enjoyed ourselves and both my wife and I felt very relaxed and natural during the session whereas it’s really hard to stay calm/relaxed with the camera.

And wedding day.. I don’t even remember whether Erkin was there with us but when we checked all the pictures later, it was incredible how natural people were in the pictures and how Erkin captured all those emotional moments by being “invisible” among us. But he already told us before the wedding that we wouldn’t see him at all during the wedding and that was really the case..

We still take a look at the pictures regularly with my wife months later and we still feel the same feelings every time.”
Karina & Alper

 

“Düğünümüz en güzel böyle özetlenebilirdi. 12 saatlik fotoğraf çekme performansı ve sonunda ortaya çıkan 942 fotoğraf… O gece gelemeyenler bile gelmiş kadar oldular.

Bu heyecanlı ve keyifli günümüzün her anında olduğun için teşekkürler.”
Çiğdem & Taşkın

 

“Düğün günümüzde sıcaklığını sabrını ve eğlenceli tavrını hiç kaybetmeyip bize de yansıttığın;
hatta bunla da kalmayıp bunları şahane karelerine de yansıttığın için çok çok teşekkür ederiz …
Bir beş sene sonra düğünü tekrarlamak istiyorum, o zaman yine görüşürüz;))))”
Ece & Çağrı

 

“Erkin bütün gün bize destek oldu, sabah kuaföre geldiği andan itibaren, evdeki hazırlıklar sırasında, gelin arabasında, her yerde sürekli yanımızdaydı. Hem çok sakin ve insanı rahatlatan bir tarzı vardı, hem de esprileriyle ortamı şenlendirdi. Bence her geline böyle bir destek gücü lazım!

Düğün bitip de fotoğraflarımız ve albümümüz geldiğinde Erkin’den destek almakla ne kadar doğru bir karar verdiğimizi anladık. Fotoğrafların hepsi birbirinden zarif ve güzel, albümümüz olağanüstü şık! Alelade bir fotoğraf albümünden çok, neredeyse bir kitap hazırladı Erkin bize, gören herkesten çok olumlu yorumlar alıyoruz. Herşeyden önemlisi, o günün en güzel anlarını, en neşeli ve keyifli saniyelerini istediğimiz zaman olanca canlılığıyla anımsayabiliyoruz.

Ellerine sağlık Erkin!”
Ayşegül & Şafak
 
TYPE & HIT ENTER