Sizin Hakkınızda / Benim Hakkımda

BENİM HİKAYEM

Günün birinde düğün fotoğrafçısı olacağımı söyleselerdi inanmazdım. Çünkü bizim bildiğimiz düğün fotoğraflarında, çiftler saatler boyu bir fotoğrafçının karşısında yapmacık pozlar veriyorlardı. Ve ben bu pozları anlamsız buluyordum.

Benim düğün fotoğraflarım da aynı şekilde çekildi. O zaman da çekimlerde ne kadar kasıldığımı hatırlıyorum. Çünkü fotoğraflar, çok güzel olsalar bile, ne gerçek “biz”i, ne sevgimizi, ne de düğünümüzle ilgili birşeyi anlatıyordu o pozlar. Bizden önce binlerce çiftin gittiği yerlere gitmiş, onbinlerce kere verdikleri, sevimli ama anlamsız pozları vermiştik.

“Neden böyle olmak zorunda” diye düşündüm. Elbette düğün gününde fotoğraf çektirmek gerekli, ancak bu fotoğraflar daha anlamlı, daha kalıcı olamaz mı?

İşte bu fikirden hareketle, çok sevdiğim, gücüne her zaman inandığım belgesel fotoğrafçılığı düğünlere uygulamaya karar verdim. Çiftlerime anlamlı, yıllar sonra baktıklarında bile burunlarını sızlatacak, onları tekrar fotoğraftaki anın içine çekip alacak fotoğraflar sunmak için.

Düğün fotoğrafçılığında misyonum;

  • Sizin için, zamanın etkilerine meydan okuyan, duygu ve anlara odaklanan fotoğraflar üretmek
  • Bu fotoğraflar aracılığıyla yıllar sonra bile size, birbirinize karşı olan ilk günkü hislerinizi hatırlatabilmek
  • Düğün gününüzdeki güzel duyguları tekrar yaşamanıza, ve gelecek nesillerinize doğru şekilde anlatmanıza yardımcı olmak.

KISACA BEN

Tutkulu bir müzik meraklısı, bağımsız gezgin, ve bir gökyüzü sevdalısıyım. Eşim ve oğlumla birlikte İstanbul'da yaşıyorum, ancak çekimler için Türkiye'nin ve dünyanın her yerine gidebiliyorum.

Türkiye'nin en iyi belgesel düğün fotoğrafçısı

2017'de, Uluslararası Belgesel Düğün Fotoğrafçıları Birliği (WPJA) tarafından, Avrupa'nın en iyi 100 düğün fotoğrafçısı arasında, ve Türkiye'nin 1 numaralı düğün fotoğrafçısı olarak gösterilmiş olmaktan gurur duyuyorum.

TYPE & HIT ENTER